3 Bed Top Floor Apartment in Benalmadena i Benalmadena, Leilighet
Leilighet

Nybygg leiligheter Blossom til salgs i Benalmádena

Blossom II, som ligger i Benalmádena, tilbyr leiligheter med 2 og 3 soverom. Prosjektet består av 57 boliger og har en sentral beliggenhet med nærhet til daglige nødvendigheter. Fra Blossom II er det utsikt over Middelhavet. Boligene er designet for å kombinere komfort med en avslappet livsstil på Costa del Sol. Ferdigstillelse er beregnet til fjerde kvartal 2027.

€418 000 - €540 600
3
Soverom
2
Bad
114-117 m²
Boareal
Fra €418 000
Pris fra
0,6 km
Avstand til strand
Under oppføring
Byggestatus

Profilanalyse

Område

Blossom II ligger i et område med kort vei til butikker og spisesteder. Beliggenheten gir enkel tilgang til både lokale fasiliteter og de større byene langs kysten. Området er veletablert med en blanding av fastboende og feriegjester.

Planløsning

Leilighetene i Blossom II er designet for å møte behovene til moderne familier og par. De åpne planløsningene og terrassene gir rom for både privatliv og sosiale sammenkomster. Med to bad per leilighet legges det til rette for en komfortabel hverdag.

Byggestatus

Blossom II er under konstruksjon med forventet ferdigstillelse i fjerde kvartal 2027. Dette gir kjøpere muligheten til å følge byggeprosessen og tilpasse enkelte detaljer i sin nye bolig. Prosjektet er utviklet med fokus på kvalitet og moderne design.

Viktig å vite

Det bør tas hensyn til at Blossom II har noe bratt adkomst. Boligene har varierende grad av utsikt, og den urbane tettheten i området kan oppleves som høy. Det er viktig å vurdere disse faktorene ved valg av bolig.

Livsstil & Omgivelser

Blossom II kan passe for de som ønsker en lettstelt bolig med nærhet til både by og strand. Dette kan være barnefamilier som ønsker enkel tilgang til skoler og fritidsaktiviteter. Det kan også være et godt valg for pensjonister som ønsker en aktiv livsstil med kort vei til butikker, restauranter og kultur. Med sin sentrale beliggenhet er Blossom II også attraktivt for de som ønsker en feriebolig med gode utleiemuligheter. Prosjektet passer mindre godt for de som ønsker seg et rolig villastrøk.

Kvalitet & Standard

Blossom II er bygget med betongfundament og -konstruksjon. Fasaden er kledd med teglstein og har innvendig isolasjon. Terrassene har rekkverk i sikkerhetsglass. Vinduer og dører er laget av lakkert aluminium med doble glass for god isolasjon. Innvendige vegger er laget av gipsplater med lyd- og varmeisolasjon. Gulvene er belagt med keramiske fliser. Leilighetene har installert klimaanlegg og varmtvannsbereder. Kjøkken og bad er utstyrt med moderne fasiliteter og materialer.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Prisene i Blossom II starter fra €418 000 og går opp til €540 600. Dette reflekterer variasjonen i størrelse, planløsning og beliggenhet innenfor prosjektet. Leilighetene har 3 soverom og 2 bad, med et boareal på 114 m². Prisnivået er i tråd med lignende prosjekter i Benalmádena. Nøyaktig pris avhenger av valg av enhet og eventuelle tilvalg.

€418 000
Pris fra
3
Soverom
2
Bad

Omgivelser & Livsstil

Blossom II tilbyr en kombinasjon av byliv og kystliv. Hverdagen kan fylles med besøk på lokale restauranter og butikker, samt avslapning på stranden. Boligene ligger i et område hvor det er enkelt å kombinere jobb og fritid. Området er populært blant både fastboende og turister, noe som skaper en dynamisk atmosfære. Den urbane beliggenheten gir enkel tilgang til offentlig transport, men mange vil finne det praktisk å ha bil for å utforske regionen. Prosjektet har felles svømmebasseng og treningsrom.

Beliggenhet & Området: Benalmadena

Nærområdet & Tilgjengelighet

Blossom II ligger i et område med mange fasiliteter innen kort avstand. Supermarkeder, skoler, restauranter og helsetjenester er lett tilgjengelig. Det er 185 restauranter, 5 skoler, 27 apotek og 22 banker innen 2 km radius. Området har også gode muligheter for sport og fritid, med flere treningssentre og golfbaner i nærheten. Avstanden til Malaga lufthavn er ca. 10 km, noe som gjør reisen enkel.

Kart & Område

Kartet viser Blossom IIs beliggenhet i Benalmádena, med kort avstand til stranden og andre fasiliteter. AP-7 motorveien er lett tilgjengelig, og Malaga lufthavn ligger i nærheten.

Alt text: White stupa with golden spire, steps leading up, clear blue sky, mountainous background.

Kommunikasjon & Fasiliteter

Playa de Santa Ana 0,6 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 9 km
Gibraltar (GIB) 88 km
Benalmadena - Arroyo de la Miel 0,8 km
El Pinillo 2 km

Fra Blossom II er det kort vei til flere strender, som Playa de Santa Ana (0,6 km). Malaga lufthavn ligger ca. 10 km unna, og sentrum av Malaga er ca. 24 km unna. Golfentusiaster kan glede seg over nærheten til flere golfbaner, inkludert Golf Benalmadena Pitch & Putt (1,1 km). Det finnes også flere supermarkeder og apotek i nærheten, noe som gjør hverdagen praktisk.

Kilde: CTAN, Overpass/OSM

Natur & Klima

3888
Soltimer
4
Badesesong (mnd)
53m
Høyde over havet
18.6°C
Gjennomsnittstemperatur
6.7%
Helning til stranden

Benalmádena har et middelhavsklima med milde vintre og varme somre. Gjennomsnittstemperaturen ligger mellom 12 og 26 grader Celsius. Området har ca. 3888 soltimer i året, og badesesongen varer i ca. 4 måneder. Blossom II ligger ca. 53 meter over havet. Beliggenheten gir gode muligheter for å nyte solen og det behagelige klimaet.

Kilde: Open-Meteo

Strender & Fritid

Strender & Kyst

  • Playa de Santa Ana 0,6 km
  • Playa de Bil Bil 0,7 km
  • Playa Malapesquera 1 km
  • Playa del Arroyo de la Miel y los Melilleros 1 km
  • Playa de las Verdas 1,3 km
  • Playa de Torre Vigía 1,9 km

Golfbaner

  • Golf Benalmadena Pitch& Putt 2,7 km
  • Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez 5,4 km
  • Club de Golf Málaga Parador 8,3 km
  • Lauro Golf 10,9 km

I nærheten av Blossom II finnes flere strender med Blått Flagg, som Carvajal og Fuente de la Salud. Dette indikerer høy vannkvalitet og gode fasiliteter. Det er også flere golfbaner i området, som Golf Benalmadena Pitch & Putt. For de som er interessert i sport og aktivitet, finnes det 219 ulike fasiliteter. Benalmádena tilbyr et bredt spekter av fritidsaktiviteter for alle aldre.

Kilde: Overpass/OSM, Junta de Andalucía

Regionens beliggenhet

Blossom II ligger i Benalmádena, som er en del av Costa del Sol. Byen ligger mellom Torremolinos og Fuengirola, og er kjent for sine strender, marina og livlige atmosfære. Benalmádena er et populært turistmål, men har også et stort antall fastboende. Beliggenheten gir enkel tilgang til andre byer langs kysten, samt Malaga.

Prosjektdetaljer

Prosjekt Blossom
By Benalmadena
Region Costa del Sol
Pris fra €418 000
Soverom 3
Bad 2
Boareal 114 - 117 m²
Pris per m² €3 666 / m²
Areal Costa del Sol
Terrasse 13 - 23 m²
Parkering Ja
Hage Ja
Svømmebasseng Ja
Ferdigstillelse Q4 2027
Utbygger Azul Real Estate
Matrikkelreferanse 0022103UF6502S0113OP
Energimerke B
Publisert 2026-05-11

Ref: CS020981

Sammendrag

  • Leiligheter med 3 soverom og 2 bad i Benalmádena
  • Under konstruksjon, forventet ferdigstillelse Q4 2027
  • Felles svømmebasseng og treningsrom
  • Nærhet til strender, butikker og restauranter
  • God tilgang til Malaga lufthavn og andre byer langs kysten

Regional sammenligning

Blossom II ligger i et område med flere lignende prosjekter. Nexus Residences har priser fra €464 000, mens Finca Dona Maria starter på €430 000. Blossom Hills har leiligheter fra €338 900. Disse prosjektene tilbyr lignende fasiliteter og beliggenhet, men prisene varierer avhengig av størrelse og finish. Blossom II tilbyr en attraktiv kombinasjon av pris og kvalitet sammenlignet med andre tilgjengelige alternativer i området.

Ofte stilte spørsmål Om dette prosjektet Blossom

Hvorfor er det viktig å vurdere bratt adkomst til prosjektet?
Bratt adkomst kan påvirke tilgjengeligheten for beboere med bevegelsesvansker eller små barn. Det er viktig å vurdere dette aspektet ved valg av bolig.
Hvordan er transportmulighetene fra Blossom II til Malaga lufthavn?
Malaga lufthavn ligger ca. 10 km unna, og det er enkel tilgang via AP-7 motorveien. Det er også bussforbindelser til flyplassen.
Hvilken type oppvarming og kjøling er installert i leilighetene?
Leilighetene har full installasjon av klimaanlegg for både oppvarming og kjøling.